دسته‌بندی مناسب آگهی من چیست؟

برای سهولت دسترسی به آگهی‌های مورد نظر کاربران، آگهی‌های «دادزن» در 14 دسته کلی به همراه زیردسته‌هایی تقسیم می‌شوند.

در دادزن بیش از 500 دسته بندی مختلف پیش بینی شده است، تا کاربران عزیز بتوانند بسیار دقیق تر آگهی خود را به ثبت برسانند.

املاک

این دسته به منظور خرید، فروش، رهن، اجاره، مشارکت و پیش‌فروش انواع املاک مورد استفاده قرار می‌گیرد و از پرآگهی‌ترین و پربازدیدترین دسته‌های «دادزن» می‌باشد. به دلیل حجم بالای آگهی‌ها در این دسته پیشنهاد می‌کنیم در هنگام ثبت آگهی در نوشتن توضیحات آگهی خود دقت نمایید و اطلاعات ملک مورد نظر خود را بطور کامل درج نمایید تا در هنگام بررسی آگهی با مشکل تشابه محتوا با ملک و آگهی دیگری روبرو نشوید. همچنین طبق تجربه‌ی سال های گذشته،  کامل بودن اطلاعات آگهی در بخش املاک، باعث افزایش بازخورد و تماس از سمت کاربران خواهد شد.

وسایل نقلیه

این دسته به منظور خرید و فروش انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین و لوازم جانبی و قطعات یدکی آن‌ها ایجاد شده است. اطلاعات موردنیاز برای ثبت آگهی در این دسته شامل مدل وسیله نقلیه، میزان کارکرد، سال ساخت و ... است که پر کردن دقیق این اطلاعات می‌تواند به کاربران برای انتخاب بهتر کمک کند.

کالای دیجیتال

این دسته یکی از دسته‌های جذاب بخصوص برای جوانان است که به خرید فروش انواع موبایل، تبلت، رایانه، کنسول بازی و لوازم صوتی تصویری اختصاص دارد. در این دسته با توجه به کالایی که قصد آگهی دادن آن را دارید، اطلاعات کامل مربوطه را پر کرده تا بهترین بازخورد را از آگهی‌تان دریافت کنید.

استخدام

این دسته‌بندی برای جذب و استخدام نیرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. شرکت‌هایی که به دنبال جذب نیرو هستند آگهی‌های استخدامی خود را در این دسته‌بندی ثبت می‌کنند، همچنین کارجویان و افرادی که به‌دنبال کار هستند نیز می‌توانند در این دسته‌بندی برای شغل موردنظر خود آگهی ثبت نمایند. ثبت آگهی در دسته‌بندی استخدام و کاریابی بر خلاف بعضی از سایت های مشابه رایگان می باشد .

لوازم و اثاثه

این دسته مخصوص خرید و فروش لوازم اثاثه مربوط به خانه، آشپزخانه، سیستم های صوتی و تصویری، فرش، مبلمان و... است. اگر لوازمی در منزل خود دارید که بنابر دلایل مختلفی قصد فروش و یا تعویض آن‌ها را دارید در این دسته‌بندی می‌توانید آگهی کنید تا به هدف خود برسید .

خدمات

این دسته‌بندی مخصوص کسب و کارهایی می‌باشد. اگر شما ارائه‌دهنده خدمات خاصی از قبیل خدمات آموزشی، مالی، حمل و نقل، نظافت، زیبایی، باغبانی و ... هستید می‌توانید از این دسته‌بندی استفاده نمایید، تمامی مشاغل آزاد در زیردسته‌های این دسته‌بندی می‌توانند قرار بگیرند. ثبت آگهی در دسته‌بندی خدمات بر خلاف سایت های مشابه به صورت رایگان است .

وسایل شخصی

اگر وسیله شخصی مثل کیف، کفش، لباس، اسباب بازی و یا وسایل تزئینی شخصی مثل جواهرآلات، ساعت و ... دارید با استفاده از این دسته‌بندی می‌توانید نسبت به آگهی کردن وسایل خود اقدام کنید.

سرگرمی، ورزشی

تمامی وسایلی که به نوعی وسیله سرگرمی محسوب می‌شوند و یا در مواقع فراغت از آن‌ها استفاده می‌کنیم از جمله بلیط برنامه‌های فرهنگی، استخر و سونا، دوچرخه، وسایل ورزشی در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

پزشکی و سلامت

تمامی خدمات در حوزه پزشکی که به نوعی با سلامت و تندرستی کار دارند از خدمات درمانی، خدمات دندان پزشکی، خدمات پوست و مو، دامپزشکی، محصولات پزشکی، مراکز درمانی و همچنین پزشکان متخصص در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

فرهنگ و هنر

تمامی وسایل و خدماتی که در حوزه فرهنگ و هنر می باشند  از جمله بلیط برنامه‌های فرهنگی، کتاب و مجله، آلات موسیقی، صنایع دستی و همچنین نرم افزار های آموزشی و کاربردی در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

حیوانات

تمامی حیوانات که به نوعی اهلی یا خانگی محسوب می‌شوند و از آن‌ها نگهداری می‌کنیم از جمله آبزیان خانگی، حیوانات خانگی مانند سگ و گربه، حیوانات مزرعه مانند گوسفند و اسب، پرندگان خانگی مانند طوطی و قناری در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

اجتماعی

برای اعلان‌های رویدادهای مختلف مثل حراج‌ها، گردهمایی‌ها، برنامه‌های ورزشی، همایش‌ها و همچنین فعالیت‌های داوطلبانه خیریه این دسته‌بندی می‌تواند به شما کمک کند.

محصولات غذایی

تمامی موارد عدایی که به نوعی به صورت روزانه مورد نیازمان است و از آن‌ها استفاده می‌کنیم از جمله حبوبات، خشکبار، روعن ها، سبزیجات، عرقیات گیاهی، لبنیات و پروتئین جات در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

صنعت

دسته‌بندی صنعت در جهت تامین تجهیزات و ماشین‌آلات مربوط به صنعت های مختلف از جمله ابزار و یراق ، صنعت آبزیان، صنعت آهن آلات، صنعت کشاورزی،  کارخانجات صنعتی و .... ایجاد شده است که میتوانید برای آگهی این صنایع از این قسمت استفاده کنید و آگهی خود را در دسته مربوطه به ثبت برسانید

برای جلوگیری از اشتباه در هنگام ثبت آگهی در دسته‌های مختلف لازم است به نکات زیر توجه فرمایید:

  • در برخی مواقع ممکن است یک آگهی مناسب برای چند دسته‌ی مختلف باشد که انتشار آن در هر کدام از دسته‌بندی­‌ها به نظر آگهی‌دهنده بستگی دارد ولی در اکثر مواقع برای هر آگهی دسته‌بندی یکتایی وجود دارد.
  • آدرس وبسایت، کانال و لینک تلگرام و ایمیل در آگهی در دسته‌بندی تمامی دسته ها قابل درج می‌باشد. فقط در زمان وارد کردن آن یک بار خودتان تست کنید و از درست بودن لینک های ورودی مطمئن شوید تا کاربران بازدید کننده دچار مشکل نشوند
  • کسب و کارهایی که ارائه‌دهنده خدمات هستند و شامل آژانس های املاک، نمایشگاه های خودرو، کاریابی ها و …. نیستند باید از دسته‌بندی خدمات برای معرفی خود استفاده نمایند.

کسب و کار های ذکر شده در گزینه آخر مانند مشاوران املاک میتوانند از قسمت کسب و کارها برای خود پروفایل اختصاصی داشته باشند جهت آشنایی با این قسمت و آموزش و راهنمایی، باید ها و نباید ها به بخش راهنمای ایجاد پروفایل کسب و کار در دادزن مراجعه کنید

Was this article helpful?